انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی | نتیجه گیری و پیشنهادات

انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی | نتیجه گیری و پیشنهادات

انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی

نتیجه گیری

با توجه به برتری استراتژی بهسازی و بهبود تجهیزات در بیشتر نقاط کلیدی زنجیره تامین مرغ کشور این استراتژی به عنوان راهکار نخست انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی حاضر معرفی می شود. استراتژی کاهش دوره پرورش با توجه به کاهش ضریب تبدیل از قبل هم توناییش در کاهش وزن و مصرف دان ثابت شده بود. اما بررسی همه جانبه ی این استراتژی با شاخص های میزان تولید، قیمت و دیگر متغیرهای کلیدی زنجیره، هدف این بررسی بود. با بررسی این استراتژی این نتیجه حاصل شد که صنعت مرغ ایران به دلیل دوری از بازار جهانی پذیرای چنین استراتژی نیست.
استراتژی بهینه سازی مصرف سوخت، هزینه های تولید را به مقدار بسیار کم کاهش می دهد. زیرا بخش اعظم هزینه تولید ناشی از هزینه دان و جوجه می باشد. همچنین برخی از اقدامات این استراتژی یارانه دریافتی صنعت مرغ را افزایش داده است و بخشی کمی از کاهش هزینه ناشی از کاهش مصرف انرژی است (به دلیل استفاده از تعرفه ی کشاورزی در پرداخت هزینه برق و گاز). لزوم استفاده از نیروی برق و گاز طبیعی در واحدهای مرغداری بر هیچکس پوشیده نیست، اما با شرایط امروز صنعت مرغ و عزم دولت وقت برای کاهش قیمت و افزایش تولید این محصول در کوتاه مدت لزوم سرمایه گذاری در بهسازی و افزایش تولید خوراک آماده را بیشتر می کند.
در صد استفاده از خوراک آماده در کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفته که تماما از این خوراک استفاده می کنند بسیار پایین است. در حال حاضر نیز با توجه به انحصار تولید این محصول قیمت تعادلی آن نسبتا بالاست که موجب شده مرغداری ها تمایلی به استفاده کامل از این دان ندارند. برای گسترش مصرف و تولید خوراک دان آماده و همه گیر شدن آن نیاز به یک برنامه حداقل 5 ساله است که این صنعت بتواند طوری رشد کند که هم مرغدار و هم تولید کننده به رضایت کافی برسند. در طول این مدت پیشنهاد می شود با واردات به اندازه نیاز کشور بتوان هم از افزایش توان این دان در تولید استفاده کرد و هم قیمت تعادلی را کاهش داد.

پیشنهادات

ساختار بازار گوشت مرغ رقابتي است و اين شرط لازم براي تامين اين محصول توسط توليد كنندگان است. اما علاوه بر رقابتي بودن ساختار بازار، نحوه توليد و زنجيره تامين و عرضه مستمر توليد بسيار حايز اهميت است. از اين رو امروزه سيستم توليد يكپارچه گوشت مرغ در دنيا ايجاد شده است كه شرط كافي براي عرضه دائم اين محصولات است. در اين سيستم توليدي تمامي اجزاي توليد گوشت مرغ از قبيل مزرعه توليدكننده، جوجه يكروزه، واحد جوجه كشي، كارخانه تهيه خوراك، مرغداري گوشتي، سيستم حمل و نقل، كشتارگاه و شيوه هاي عرضه گوشت مرغ تحت نظارت و مديريت واحد مي-باشد. با توجه به برتری های شیوه یکپارچه پیشنهاد می شود پژوهشی برای بررسی موانع رسیدن صنعت مرغ به شیوه ی یکپارچه انجام شود.
مدل شبیه سازی به دست آمده در این پژوهش را می توان به عنوان یک مدل پایه برای توسعه های آتی در موضوع تحلیل پویای زنجیره ارزش سایر صنایع دام و طیور مورد استفاده قرار داد. این مدل جریان مواد اصلی در یک صنعت (که پایه و اساس دیگر جریان های یک سیستم است) را شبیه سازی می کند. بر این اساس می توان سایر جریان های ارزش مانند جریان مالی، جریان اطلاعات را نیز بر روی مدل حاصل از انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی حاضر سوار نمود.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه سیستم های اقتصادی - اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۳/۰۳/۱۵
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه مدیریت دانش

انجام پایان نامه مدیریت دانش

انجام پایان نامه مدیریت دانش که از موضوعات محبوب در شاخه های مختلف می باشد را می [...]

۱۴۰۳/۰۴/۲۳
|
سینا
انجام پایان نامه مدیریت سیستم و بهره وری

انجام پایان نامه مدیریت سیستم و بهره وری

انجام پایان نامه مدیریت سیستم و بهره وری در این بخش با استفاده از یک نمونه فصل 5 [...]

۱۴۰۳/۰۴/۲۱
|
سینا
نمونه کمکی جهت انجام رساله دکتری فلسفه تطبیقی

نمونه کمکی جهت انجام رساله دکتری فلسفه تطبیقی

انجام رساله دکتری فلسفه تطبیقی ارائه شده در این بخش در ارتباط با نظریه تکامل می ب [...]

۱۴۰۳/۰۴/۲۰
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
برگزاری آزمون ارشد و دکتری

اخبار روز - آزمون ارشد و دکتری

اخبار روز در ادامه ارائه شده است. [...]

۱۴۰۲/۱۲/۰۳
|
ابن سینا
اخبار پژوهشی کشور

اخبار پژوهشی کشور | 1402

همراه ما باشید با آخرین اخبار پژوهشی کشور در بهمن ماه 1402. [...]

۱۴۰۲/۱۱/۱۱
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار علمی کشور

جدیدترین اخبار علمی کشور - ابن سینا

جدیدترین اخبار علمی کشور را می توانید اینجا در وبسایت آکادم [...]

۱۴۰۲/۱۰/۱۸
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور | تمدید ثبت نام کنکور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور در ادامه به حضورتان ارائه می گردد. [...]

۱۴۰۲/۰۹/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار کشور

اخبار علمی - پژوهشی کشور

در این بخش نظر شما را به گزیده از اخبار علمی - پژوهشی کشور جلب می نماییم. [...]

۱۴۰۲/۰۸/۲۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02128422160
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب