انجام پروپوزال عمران | ارشد و دکتری

بيان مسأله اساسي تحقيق به طور كلي (شامل تشريح مسأله و معرفي آن، بيان جنبه ‏هاي مجهول و مبهم، بيان متغيرهاي مربوطه و منظور از انجام پروپوزال عمران حاضر) :

ارزیابی دقیق پاسخ حفاری های تونل ها جهت پایداری این سازه ها و ایمنی سازه های سطحی واقع در همجواری فضا های زیرزمینی از اهمیت ویژه دارد لذا از گذشته تا به امروز تحلیل دقیق تنش و تغییر شکل حاصل از حفاری تونل به طور خاص مورد توجه مهندسین ژئوتکنیک بوده است. ماهیت مسئله شبیه سازی عددی تونل سه بعدی است ولی با توجه پیچیدگی های مسئله در حالت سه بعدی و زمان بر بودن تحلیل، می توان حفاری و عملیات ساخت تونل زنی را در فضای دو بعدی (کرنش مسطح) با روش های مختلف مانند روش کاهش بار (روش بتا) و روش کاهش سختی (روش الفا) شبیه سازی کرد کاربرد اصلی روش های مذکور جهت مدل سازی آزادسازی تنش در فضای دو بعدی است.
در انجام پروپوزال عمران حاضر با استفاده از روش اجزا محدود به کمک نرم افزار Abaqus مراحل حفاری و نصب پوشش لاینینگ در سنگ درزه دار، با در نظر گرفتن رفتار غیر خطی و غیر هندسی مصالح، آزادسازی تنش شبیه سازی می شود تا حساسیت پاسخ حفاری تونل نسبت به جهت گیری درزه سنگ و مشخصات درزه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و ضمن مطالعات پارامتریک، بهترین و بحرانی ترین حالت جهت حفاری نسبت به درزه سنگ تعیین شود. جهت اطمینان از صحت و نتایج روش شبیه-سازی، علاوه بر آنالیز همگرایی ابعادی و نوع المان و آنالیز همگرایی فاصله مرزی، مدل عددی مقالات معتبر مورد ارزیابی قرار می گیرد و نتایج مقایسه می شوند. لازم به ذکر است در مسائل ژئوتکنیکی به منظور کالیبراسیون مدل عددی میبایست آنالیزهایی صورت پذیرد تا حساسیت مدل عددی به عوامل مختلف هندسی و المانی مورد بررسی قرار گیرد. در مطالعه حاضر تاثیر متغیرهایی چون: شیب و جهت گیری درزه های سنگ، فاصله درزه ها و عمق حفاری تونل برای شرایط مختلف سختی و مقاومتی بستر سنگی مورد آزمون قرار می گیرد و نتایج به صورت مقایسه ای جهت ارزیابی دقیق پاسخ حفاری تونل ارائه می شود و در اخر نتایج کاربردی برای مقاصد طراحی و اجرا پیشنهاد می گردد.

اهمیت و ضرورت انجام پایان نامه عمران حاضر شامل اختلاف نظرها و خلاءهاي تحقيقاتي موجود، ميزان نياز به موضوع، فوايد احتمالي نظري و عملي آن و همچنين مواد، روش و يا فرآيند تحقيقي احتمالاً جديدي كه در اين تحقيق مورد استفاده قرار مي‏گيرد :

سازه های زیرزمینی از جمله تونل ها المان های مهمی در شبکه های حمل و نقل و سرویس هستند پاسخ حفاری این سازه ها به دلیل محصورشدگی در زمین و تحمل تنش های برجای بسیار زیاد و همچنین خصوصیات بستر دارای پیچیدگی ها بسیار می باشد لذا ارزیابی دقیق پاسخ حفاری این سازه ها از اهمیت ویژه برخوردار است تا ضمن طراحی بهینه، ایمنی این سازه ها نیز تامین گردد برای این منظور در این تحقیق رفتار حفاری، اجرا و نصب پوشش تونل ها در سنگ درزه دار مورد ارزیابی قرار می-گیرد تا با استفاده از مطالعات پارامتریک جامع تحقیق حاضر، اطلاعات مناسبی جهت پیش بینی نسبی این سازه ها در شرایط مختلف درزه سنگ فراهم گردد.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروپوزال عمران با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۷/۱۳
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
مشاوره انجام پایان نامه

مشاوره انجام پایان نامه

در راستای مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری علوم ارتباطات در این بخش نمونه موض [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۴
|
سینا
انجام پایان نامه و رساله دکتری علوم سیاسی

انجام پایان نامه و رساله دکتری علوم سیاسی

انجام رساله دکتری علوم سیاسی و یا به قولی انجام پایان نامه دکتری علوم [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۳
|
سینا
انجام پروپوزال و پایان نامه

انجام پروپوزال و پایان نامه

انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری خود را می توانید با داشتن  موضوع من [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۲
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب