انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد | نمونه بیان مسئله برنامه ریزی روستایی

آموزش انجام صفر تا صد پایان نامه - بیان مسئله

درحالی‌که تغییر و تحولات قرن بیست و یکم با مقوله‌هایی همچون ارتباطات جهانی، اقتصاد دانش‌بنیان، صنایع جدید و های تک، خصوصی‌سازی و رقابت‌های اقتصادی و سیاست‌های زیست‌محیطی (داوود پور و اردلان، ۱۳۹۰: ۹۰) بالنسبه بستر مناسبی برای شکوفایی و رشد و تحول شهرهای کشور بود؛ مناطق روستایی هنوز هم ازلحاظ توسعه اقتصادی عقب‌افتاده و در محرومیت به سر می‌برند (ارشدی و کریمی، ۱۳۹۲: ۲۳). گرچه برخی از روستاها به‌ویژه روستاهای پیرامون کلان‌شهرها قادر به ایجاد منابع جدید و اشتغال‌های جایگزین و درنهایت توسعه اقتصادی شدند (مافی و سقایی، ۱۳۸۷: ۲۶)؛ تا همین اواخر فرمول خاصی برای پیشرفت روستاها و خروج از فقر و محرومیت در مقایسه با شهرها وجود نداشت و متولیان توسعه به‌صورت مقطعی بدون هیچ برنامه از پیش تعیین‌شده به اقتضا بودجه‌هایی را برای ارتقای سطوح اقتصاد و کیفیت زندگی در این مناطق در نظر می‌گرفتند که اغلب یا تخصیص نمی‌یافت و یا اینکه نتیجه‌بخش نبود. تا اینکه از سال ۱۳۸۲ سیاست‌باز توزیع مالی جایگاهش را در دستور کارها از دست داد و در مقابل آن اهداف سیاست‌گذاری بر پایه شناسایی و هدف قرار دادن فرصت‌های اقتصادی محلی در اهمیت روبه رشدی قرار گرفت و سیاست‌های منطقه‌ای چرخشی را از رویکرد نگاه از بالا یعنی استفاده از استراتژی یارانه برای کاهش نابرابری، به سطحی گسترده‌تر از سیاست‌ها برای رقابت‌پذیری محلی و منطقه‌ای آغاز کردند (خواجوی، ۱۳۹۵: ۱۷۹). با این تصمیم، گفتمان‌های رایج سیاست‌گذاری روستایی در دستگاه‌های برنامه‌ریزی همچون دیگر کشورها به دیدگاه‌هایی که بر ارزش‌های فضایی نواحی روستایی -و نه صرفاً بخش کشاورزی- تأکید می‌کنند، تغییر رویه داد (Brandth & Haugen, 2011:35). تصمیمات اتخاذشده همچنین درصدد تغییر در کارکردهای فضای روستایی از تولید مواد غذایی و کشاورزی به جذب تقاضاهای مصرفی و گذران اوقات فراغت ساکنان شهری برآمد (Duenckmann, 2010:286). درواقع، تجربیات تغییرات جهانی سیاست‌های روستایی و دغدغه توسعه برابر نظام سکونتگاهی، پارادایم سیاست‌های روستایی و کشاورزی در ایران دگرگون شد و بحث تنوع سازی اقتصادی و فعالیت‌های خلاق و کارآفرینانه در مجامع علمی و سیاست‌گذاری مقبولیت و رونق پیدا کرد. در این میان، آنچه مشهود است، طراحی و پیاده‌سازی آموزه‌های کارآفرینانه و بهره‌گیری از درآمدهای غیر کشاورزی در کشور بیشتر به‌واسطه پروژه‌های توسعه گردشگری و بازدید از چشم‌اندازهای طبیعی و سنتی روستا صورت گرفته است. به‌عبارت‌دیگر، سیاست‌گذاران دولتی تلاش دارند که گردشگری روستایی را به‌عنوان ابزار قدرتمند وهمچنین به‌مثابه نوشدارو برای رفع فقر و محرومیت و از همه مهم‌تر افق چشم‌انداز توسعه روستایی و البته گریز از هرگونه بی‌برنامگی معرفی و اجرایی کنند. به همین منظور با کارگروه عملیاتی گردشگری روستایی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایجاد و دراین‌ارتباط 420 روستای هدف با ردیف بودجه 200 میلیارد ریال برای مطالعات اولیه و ظرفیت سنجی سکونتگاه‌های موردنظر تعیین گردید (Ghaderi & Henderson, 2012:48). البته، اخیراً سرمایه‌گذاری‌هایی نیز برای آماده‌سازی و سنگ‌فرش نمودن روستاها وهمچنین احداث اقامتگاه‌های بوم گردی و یا مسافر کاشانه از طرف دولت صورت گرفته است.

جهت دانلود کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام رساله دکتری و یا  انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد با ما در ارتبط باشید.

۱۴۰۰/۰۷/۱۴
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
مشاوره انجام پایان نامه

مشاوره انجام پایان نامه

در راستای مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری علوم ارتباطات در این بخش نمونه موض [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۴
|
سینا
انجام پایان نامه و رساله دکتری علوم سیاسی

انجام پایان نامه و رساله دکتری علوم سیاسی

انجام رساله دکتری علوم سیاسی و یا به قولی انجام پایان نامه دکتری علوم [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۳
|
سینا
انجام پروپوزال و پایان نامه

انجام پروپوزال و پایان نامه

انجام پروپوزال و پایان نامه ارشد و دکتری خود را می توانید با داشتن  موضوع من [...]

۱۴۰۰/۰۸/۰۲
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب