انجام پایان نامه ارشد برق قدرت - انجام پایان نامه دکتری برق قدرت | نمونه فصل اول

فصل اول: مقدمه

امروزه با افزایش روز افزون تقاضای انرژی برق و کاهش همزمان منابع انرژی فسیلی و نیز نگرانی از آلودگی زیست محیطی ناشی از آنها، کارشناسان در پی یافتن روش‌های تولید انرژی الکتریکی از منابع انرژی تجدیدپذیر برآمدند. انرژی خورشیدی، انرژی باد و انرژی موج دریا و... از این دسته می‌باشند. انرژی باد در مقایسه با سایر منابع انرژی‌های نو، ارزان‌تر و قابل اعتمادتر بوده و تقریبا در تمامی مکان‌ها قابل دسترسی است. لذا در طی سال‌های اخیر نصب توربین‌های بادی به عنوان یکی از موثرترین روش‌های تولید برق، هر روز گسترده‌تر و فراگیرتر می‌شود. بطوری‌که طبق آمار انجمن انرژی بادی جهان (WWEA ) در سال 2014 میلادی نزدیک به GW500 انرژی الکتریکی جهان از طریق توربین‌های بادی نصب شده در 98 کشور دنیا تامین می‌شود که در حدود 7% کل انرژی الکتریکی تولیدی می‌باشد.

ساختار انجام پایان نامه ارشد برق قدرت

در فصل اول انجام پایان نامه برق حاضر توربین‌های بادی بسته به انواع ژنراتورهای استفاده شده در آنها تقسیم‌بندی شده و مزایا و معایب هر دسته بیان شد. سپس به معرفی دقیق‌تر ژنراتورهای سنکرون با آهنربای دائم مورد استفاده در توربین‌های بادی پرداخته شده و تاریخچه و تحقیقات انجام شده در زمینه¬ی این دسته از ژنراتورها بیان گردید.
فصل دوم به بررسی ساختار و شرح کامل عوامل انتخاب ژنراتور روتور بیرونی آهنربای دائم می‌پردازد. سپس با مقایسه‌ی این ساختارها، ژنراتور مناسب برای کاربرد توربین بادی با اتصال مستقیم انتخاب می‌شود.
فصل سوم در انجام پایان نامه ارشد برق قدرت حاضر روابط حاکم بر روند طراحی ماشین‌های سنکرون مغناطیس دائم و محاسبات ابعاد آنها را بیان می‌کند. همچنین به محاسبه‌ی پارامترهای مهمی همچون بازده، چگالی توان و ولتاژ خروجی ژنراتور پرداخته می‌شود. پیش از پرداختن به طراحی ژنراتور، طراحی سیم‌پیچی و روند انتخاب تعداد قطب و شیار بیان شده و در نهایت نتیجه‌ی طراحی اولیه‌ی ژنراتور با ساختار روتور بیرونی 48 قطب و 72 شیار ارائه می‌گردد.
فصل چهارم به بهینه‌سازی طراحی اختصاص داده شده است. در این فصل پس از معرفی مختصر روش‌های بهینه‌سازی پرکاربردتر در مباحث طراحی ماشین‌های الکتریکی، روش الگوریتم ژنتیک انتخاب می‌شود. بهینه‌سازی ابتدا با هدف بهبود بازده و در مرحله‌ی بعد با هدف بهبود همزمان بازده و چگالی توان انجام می‌شود. روشی که در نهایت ارائه می‌شود امکان اولویت‌بندی بهبود توابع هدف را فراهم می‌کند. 
فصل پنجم به شبیه‌سازی ژنراتور بهینه شده در فصل چهارم با استفاده از روش اجزای محدود دو‌بعدی می‌پردازد. مراحل شبیه‌سازی قدم به قدم معرفی شده و پیش می‌رود. در انتهای فصل نتایج حاصله از شبیه‌سازی ذکر شده و نشان داده می‌شود که با نتایج پیش‌بینی شده توسط محاسبات همخوانی دارد.
فصل پایانی نتایج اصلی حاصله از پایان‌نامه را بیان کرده و فهرستی از پیشنهادات مولف برای ادامه‌ی مسیر را ارائه می‌دهد.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه ارشد برق قدرت و همچنین انجام پایان نامه دکتری برق قدرت با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۰۷/۲۹
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه مدیریت رسانه

انجام پایان نامه مدیریت رسانه

در [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۸
|
سینا
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت

این بخش به دانلود رایگان فصل سوم پایان نامه مدیریت اختصاص داده شده است. دانشجویان [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۷
|
سینا
مشاوره پایان نامه مدیریت

مشاوره پایان نامه مدیریت

در این بخش از مشاوره انجام فصل 4 پایان نامه مدیریت نمونه فصل 4 پایان نامه مدیریت [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۶
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب