مراحل پروپوزال و پایان نامه | آموزش انجام پایان نامه ارشد و دکتری

مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه

مراحل پروپوزال و پایان نامه که در این بخش به آن اشاره می گردد به صورت کلی بوده و دانشجویان می توانند برای آشنایی با جزئیات هر مرحله و نحوه انجام آن به بخش مقالات آکادمی ابن سینا مراجعه نمایند. گام هایی که دانشجویان باید طی کنن تا کار انجام پایان نامه دکتری و ارشد را به سرانجام رسانند و یا به اصطلاح مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه به شرح زیر می باشد.

انتخاب موضوع: در اولین مرحله موضوع خود را با هماهنگی استاد راهنما انتخاب نمایید. پس از انتخاب موضوع آن را در سامانه پیشینه پژوهش ایران داک ثبت کرده و نتایج همانندی موضوع را پیش استاد برده و در صورت تایید موضوع را در دانشگاه ثبت نمایید.

انجام پروپوزال: پس از تایید موضوع توسط استاد راهنما و دانشگاه اقدام به انجام پروپوزال نمایید. هر دانشگاهی فرمت و فرم پروپوزال مربوط به خود را دارد و دانشجو باید در آن فرم و فرمت اقدام به نگارش پروپوزال نماید.

تصویب پروپوزال: پس از نگارش پروپوزال گام بعدی در مراحل پروپوزال و پایان نامه، تصویب پروپوزال در دانشگاه می باشد. در بسیاری از دانشگاه ها روند تصویب به صورت  سامانه ای می باشد هرچند برخی از آن ها پروپوزال را به صورت حضوری در جلسه شورای گروه تصویب می نمایند. جهت اطلاع از روند دقیق از واحد پژوهش دانشگاه خود سوال کنید.

نگارش فصول: تصویب پروپوزالتان که به اتمام رسید نگارش فصول خود را آغاز نمایید. این بخش از پایان نامه نویسی اصلی ترین و مهمترین مرحله از مراحل پروپوزال و پایان نامه می باشد. سعی کنید فصل به فصل اقدام به انجام فصول نمایید و پس از نگارش هر فصل آن را به تاییذ استاد رسانده و بعد فصل بعد را شروع کنید تا از دوباره کاری در صورت وجود ایراد در فصول جلوگیری به عمل آید.

فرمت بندی: پس اتمام انجام کار پایان نامه حال نوبت فرمت بندی رسیده است. فرمت انجام رساله و یا پایان نامه خود را از سایت دانشگاه تهیه کرده و مطابق آن چیدمان پایان نامه را تنظیم، فهرست را تهیه و به اصطلاح فرمت بندی نمایید. پس از فرمت بندی باز از استاد خود تایید بگیرید.

تعیین وقت دفاع: پس از تایید کل پایان نامه انجام شده توسط استاد راهنما و مشاور حال نوبت ثبت ان در سامانه دانشگاه جهت تعیین وقت دفاع از پایان نامه می باشد. باز هم از دانشگاه خود سوال بپرسید که خود فایل پایان نامه را در اختیار داوران قرار می دهند یا شما باید پرینت گرفته و آن را برای آن ها ارسال نمایید.

تهیه پاور دفاع: تهیه پاور دفاع آخرین مرحله از مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه می باشد که باید طی کنید. پس تایید دانشگاه و مشخص شدن روز دفاع شما می توانید کار تهیه پاور دفاع خود را آغاز نمایید. سعی کنید پاور دفاع برای ارشد بیش از 30 اسلاید و برای دکتری بیش از 50 اسلاید نشود.

دفاع از پایان نامه: پس از اتمام پایان نامه خود حال باید در زمان تعیین شده توسط دانشگاه اقدام به دفاع از پایان نامه خود نمایید. دفاع به دو صورت مجازی و حضوری صورت می گیرد که توسط دانشگاه تعیین می گردد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با مراحل پروپوزال و پایان نامه و یا نیاز به مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری با ما در ارتباط باشید.
 

۱۴۰۰/۰۸/۲۹
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت استراتژیک سعی [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۷
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه پزشکی

آموزش انجام پایان نامه پزشکی

در راستای آموزش انجام پایان نامه پزشکی نمونه بحث و نتیجه گیری پایان نامه دند [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۶
|
سینا
آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

در راستای آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان در این بخش [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۵
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
گزیده ای از جدیدترین خبرها

گزیده ای از جدیدترین خبرها | کنکور 1402

در ادامه توجه شما را به گزیده ای از جدیدترین خبرهای علمی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۴
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور | اطلاعیه سازمان سنجش

در ادامه نظر شما را به جدیدترین آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۹
|
ابن سینا
آخرین اخبار

آخرین اخبار | زمان آزمون کنکور ارشد و دکتری سال 1402

در ادامه با آخرین اخبار علمی پژوهشی کشور همراه شما هستیم. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۴
|
ابن سینا
اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

در ادامه نظر شما را به اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور جلب می کنیم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۱
|
ابن سینا
اخرین اخبار پژوهشی کشور

اخرین اخبار پژوهشی کشور

در ادامه نظر شما را به اخرین [...]

۱۴۰۱/۰۵/۰۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب