مراحل پروپوزال و پایان نامه | آموزش انجام پایان نامه ارشد و دکتری

مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه

مراحل پروپوزال و پایان نامه که در این بخش به آن اشاره می گردد به صورت کلی بوده و دانشجویان می توانند برای آشنایی با جزئیات هر مرحله و نحوه انجام آن به بخش مقالات آکادمی ابن سینا مراجعه نمایند. گام هایی که دانشجویان باید طی کنن تا کار انجام پایان نامه دکتری و ارشد را به سرانجام رسانند و یا به اصطلاح مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه به شرح زیر می باشد.

انتخاب موضوع: در اولین مرحله موضوع خود را با هماهنگی استاد راهنما انتخاب نمایید. پس از انتخاب موضوع آن را در سامانه پیشینه پژوهش ایران داک ثبت کرده و نتایج همانندی موضوع را پیش استاد برده و در صورت تایید موضوع را در دانشگاه ثبت نمایید.

انجام پروپوزال: پس از تایید موضوع توسط استاد راهنما و دانشگاه اقدام به انجام پروپوزال نمایید. هر دانشگاهی فرمت و فرم پروپوزال مربوط به خود را دارد و دانشجو باید در آن فرم و فرمت اقدام به نگارش پروپوزال نماید.

تصویب پروپوزال: پس از نگارش پروپوزال گام بعدی در مراحل پروپوزال و پایان نامه، تصویب پروپوزال در دانشگاه می باشد. در بسیاری از دانشگاه ها روند تصویب به صورت  سامانه ای می باشد هرچند برخی از آن ها پروپوزال را به صورت حضوری در جلسه شورای گروه تصویب می نمایند. جهت اطلاع از روند دقیق از واحد پژوهش دانشگاه خود سوال کنید.

نگارش فصول: تصویب پروپوزالتان که به اتمام رسید نگارش فصول خود را آغاز نمایید. این بخش از پایان نامه نویسی اصلی ترین و مهمترین مرحله از مراحل پروپوزال و پایان نامه می باشد. سعی کنید فصل به فصل اقدام به انجام فصول نمایید و پس از نگارش هر فصل آن را به تاییذ استاد رسانده و بعد فصل بعد را شروع کنید تا از دوباره کاری در صورت وجود ایراد در فصول جلوگیری به عمل آید.

فرمت بندی: پس اتمام انجام کار پایان نامه حال نوبت فرمت بندی رسیده است. فرمت انجام رساله و یا پایان نامه خود را از سایت دانشگاه تهیه کرده و مطابق آن چیدمان پایان نامه را تنظیم، فهرست را تهیه و به اصطلاح فرمت بندی نمایید. پس از فرمت بندی باز از استاد خود تایید بگیرید.

تعیین وقت دفاع: پس از تایید کل پایان نامه انجام شده توسط استاد راهنما و مشاور حال نوبت ثبت ان در سامانه دانشگاه جهت تعیین وقت دفاع از پایان نامه می باشد. باز هم از دانشگاه خود سوال بپرسید که خود فایل پایان نامه را در اختیار داوران قرار می دهند یا شما باید پرینت گرفته و آن را برای آن ها ارسال نمایید.

تهیه پاور دفاع: تهیه پاور دفاع آخرین مرحله از مراحل انجام پروپوزال و پایان نامه می باشد که باید طی کنید. پس تایید دانشگاه و مشخص شدن روز دفاع شما می توانید کار تهیه پاور دفاع خود را آغاز نمایید. سعی کنید پاور دفاع برای ارشد بیش از 30 اسلاید و برای دکتری بیش از 50 اسلاید نشود.

دفاع از پایان نامه: پس از اتمام پایان نامه خود حال باید در زمان تعیین شده توسط دانشگاه اقدام به دفاع از پایان نامه خود نمایید. دفاع به دو صورت مجازی و حضوری صورت می گیرد که توسط دانشگاه تعیین می گردد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با مراحل پروپوزال و پایان نامه و یا نیاز به مشاوره انجام پایان نامه ارشد و دکتری با ما در ارتباط باشید.
 

۱۴۰۰/۰۸/۲۹
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
انجام پایان نامه مدیریت رسانه

انجام پایان نامه مدیریت رسانه

در [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۸
|
سینا
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت

این بخش به دانلود رایگان فصل سوم پایان نامه مدیریت اختصاص داده شده است. دانشجویان [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۷
|
سینا
مشاوره پایان نامه مدیریت

مشاوره پایان نامه مدیریت

در این بخش از مشاوره انجام فصل 4 پایان نامه مدیریت نمونه فصل 4 پایان نامه مدیریت [...]

۱۴۰۰/۰۹/۰۶
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب