انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی | نمونه فصل اول

الف- روش تحقیق شامل تعرف مفاهیم، روش تحقیق، جامعه و مورد تحقیق، نمونه گیری و روش های نمونه گیری، ابزار اندازه گیری، نحوه ی اجرای آن، شیوه های گرد آوری و تجزیه و تحلیل داده ها

در انجام پایان نامه آموزش زبان انگلیسی حاضر، 60 زبان آموز دختر و پسر بین سنین 20 تا 28 که در دوره ی کارشناسی رشته زبان انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی تحصیل می کردند در این مطالعه شرکت کردند. این گروه به دو گروه آزمایشی و ثابت تقسیم شدند که گروه آزمایشی از روش خودپایشی در کلاس نگارش استفاده کرد و گروه ثابت از کلاس های نگارش به روش سنتی بهره بردند. در ابتدای فرایند جمع آوری داده، هر دو گروه ملزم شدند که یک انشا با موضوعی که از بخش نگارش آیلتس انتخاب شده بود بنویسند که بر اساس جدول نمره دهی آیلتس به وسیله دو آموزگار تصحیح شد. به علاوه، از هر دو گروه خواسته شد که پرسشنامه ی 50 موردی در مورد تکنیک خودپایشی را تکمیل کنند. در پایان 8 جلسه ی آزمایشی، هر دو گروه دوباره یک انشا از موضوعات امتحان آیلتس نوشتند و بار دیگر پرسشنامه را تکمیل کردند. علاوه بر این، حاشیه نوشته های دانش آموزان در گروه آزمایشی از لحاظ شکل و محتوا مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس چهارچوب های ارائه شده توسط سارابیا ات ال ( 2012) و استورچ و تپر (1996) طبقه بندی شدند. در آخر زبان آموزان گروه آزمایشی یک پرسشنامه ی دیگر شامل 12 سوال تحلیلی را تکمیل کردند که بر اساس پاسخ های انان مزایا و معایب تکنیک خودپایشی معلوم شد. در بخش کمی تحقیق، داده های به دست آمده با استفاده از نرم افزار اس پی اس اس و با استفاده از فرمول انکووا تجزیه و تحلیل شدند و در بخش کیفی تحقیق، آمار توصیفی داده ها و فراوانی و درصد ارائه شدند. 

ت- یافته های حاصل از انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی

نتایج تحقیقات نشان داد که تفاوت آماری معنی داری بین تأثیر تکنیک خودپایشی با تکنیک سنتی بر روی نگارش زبان آموزان ایرانی سطح متوسط وجود دارد. به علاوه، نتایج تحقیق نشان دادکه بین زبان آموزانی که تکنیک خودپایشی را استفاده کردند و آنهایی که از کلاس نگارش سنتی بهره بردند از لحاظ نظر آنها نسبت به تکنیک خودپایشی وجود دارد. از جنبه کیفی تحقیق، نتایج نشان داد که اکثر حاشیه نوشته ها از لحاظ محتوا متعلق به دو گروه واژگان و دستور زبان می باشند و از لحاظ شکل دو گروه در طبقه بندی بیشترین تعداد حاشیه نوشته ها به خود اختصاص دادند. همچنین، نتایج تحقیق نشان داد که زبان آموزان استفاده از تکنیک خودپایشی در کلاس نگارش را مفید و سودمند دانستند.

ث- نتیجه گیری و پیشنهادات:

نتایج تحقیق دلالت بر این دارد که تکنیک خود پایشی در نگارش روشی سودمند و موثر بوده و زبان آموزان نظر مثبتی نسبت به استفاده از این تکنیک در کلاس های نگارش دارند. لذا از این تکنیک می توان در حوزه های مختلفی چون تدریس، آزمون سازی، و تدوین مطالب درسی بهره برد. در انتها، محققین علاقه مند می توانند این تحقیق را با شرایط متفاوت مثل تعداد شرکت کننده و سطح زبانی متفاوت تکرار نمایند. به علاوه، در انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی آتی تأثیرات بلند مدت این تکنیک می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. ضمناً، تاثیر فاکتورهای فردی زبان آموزان بر روی کارآمدی این تکنیک می تواند بررسی شود.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۰/۱۰/۱۳
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

نمونه پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت ارائه شده در این بخش به منظور یاری دانشجویان مدیریت& [...]

۱۴۰۰/۱۰/۳۰
|
سینا
انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله دکتری برق قدرت

انجام رساله و پایان نامه دکتری برق قدرت را می توان با الهام گرفتن از کارهای پیشین [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۹
|
سینا
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مهندسی پزشکی

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه مهندسی پزشکی در مقاطع دکتری [...]

۱۴۰۰/۱۰/۲۸
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی ایران

جدیدترین اخبار علمی روز ایران

جدیدترین اخبار علمی ایران در ادامه ارائه می گردد. [...]

۱۳۹۹/۱۰/۱۵
|
ابن سینا
آخرین اخبار روز داخلی

مهمترین اخبار علمی-فرهنگی

آخرین و مهمترین اخبار علمی-فرهنگی کشور به شرح زیر می باشد: [...]

۱۳۹۹/۰۹/۲۰
|
ابن سینا
خلاصه اخبار مهم در حوضه علمی آموزشی

آخرین اخبار حوزه علمی - آموزشی کشور | تمدید ثبت نام آزمون دکتری

در این بخش با خلاصه ای از مهمترین و بروزترین اخبار حوزه علمی- آموزشی کشور با ما همراه باشید. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
|
ابن سینا
جدیدترین اخبار حوزه آزمون

تازه های علمی آموزشی کشور

در این بخش سعی داریم جدیدترین اخبار حوزه علمی آموزشی کشور به خصوص حوزه آزمون های سازمان سنجش و سایر ارگان های کشور را به حضورتان رسانیم. [...]

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
|
ابن سینا
زلزله نسبتا شدید پنجشنبه شب تهران | کانون زلزله: دماوند

زلزله تهران | زلزله تهران را لرزاند

زلزله تهران را لرزاند. زلزله ساعت 12.50 دقیقه شب تهران را لرزاند. [...]

۱۳۹۹/۰۲/۱۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
انجام پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
انجام پایان نامه
چاپ مقاله
اکسپت مقاله
چاپ کتاب