انجام پایان نامه دکتری سنجش از راه دور | نمونه فصل 5

بخشی از متن پایان نامه

سؤال اول: آیا طراحی خزانه سؤال بر اساس روش P-optimal یا R-optimal می‌تواند اندازه سؤالات خزانه سؤال عملیاتی را بدون کاهش دقت اندازه گیری، کاهش دهد؟
پاسخ سؤال اول: نتایج ارزیابی ROP ها با استفاده از ملاک‌های مشخص، نشان داد که در مجموع همه‌ی ROP ها بهتر از OP در ملاک‌های ارزیابی عمل می‌کردند. صرف نظر از عامل کنترل مواجهه S-H، ایجاد تعادل محتوایی و پهنای bin، دقت و صحت اندازه‌گیری در ROP ها بهتر، و دارای کارایی بیشتر و استفاده متعادل‌تر از سؤالات بود. حال جالب است که OP شامل سؤالات بیشتری نسبت به هر یک از ROPها بودند. همچنین، نرخ همپوشی در OP ها بالاتر از ROP ها بود. در کل، متوسط مقادیر پارامتر a در  ROPهایی که بالاتر بود، باعث می‌شد که دقت و صحت اندازه‌گیری بهتر و صحت طبقه‌بندی بیشتری نسبت به ROPهای دیگر، با متوسط مقادیر پارامتر a پایین‌تر  و OP ها داشته باشند. 
سؤال دوم: آیا روش شبیه‌سازی بهینه خزانه سؤال بر اساس روش P-optimal یا R-optimal ، قابل تعمیم به مدل های دو و سه پارامتری می‌باشد؟
سؤال سوم: نحوه‌ی طراحی خزانه‌های سؤال بهینه برای CAT به روش شبیه‌سازی مونت کارلو ریکیسی در مدل دو و سه پارامتری چه تفاوتی با مدل یک پارامتری دارد؟
پاسخ سؤال دوم و سوم: نتایج نشان داد که، گسترش روش ریکیسی (2003)، بخوبی در طراحی خزانه‌ی سؤال بهینه در موقعیت‌های ویژه، کار می‌کند و در مقایسه با روش برنامه‌نویسی ریاضی، شیوه‌ی CAT را به‌طور سرراست‌تری شبیه‌سازی می‌کند و فرآیند برآورد توانایی در آن انعطاف‌پذیر‌تر می‌باشد (گو، 2007). روش ریکیسی (2003)، روی تصادفی‌سازی پارامترهای سؤال در شبیه‌سازی CAT تاکید دارد (هی، ریکیسی، 2011). همچنین استفاده از این شیوه، طرح‌های سودمندی را ایجاد می‌کند که مزیت CAT را از بین نمی‌برد (ریکیسی، 2010). در کل، این روش‌شناسی بسیار کلی می‌باشد و می‌تواند در شکل‌های دیگری از توزیع‌های آزمودنی و شکل‌های متفاوتی از مدل‌های IRT نیز به‌کار رود. به‌خصوص، این روش زمانی‌که سؤالات با مدل دو و سه پارامتری مدرج می‌شوند، از پیچیدگی خاصی برخوردار است، زیرا میزان آگاهی سؤالات، حتی زمانی‌که پارامترهای b برابری دارند، متفاوت است، زیرا، پارامترهای a و c متفاوتی دارند. در مدل‌های دو و  سه پارامتری، آگاهی سؤال به ترتیب با ترکیب دو و سه پارامتر تعیین می‌شود (لیکسیونگ و ریکیسی، 2007). امّا، نتایج این پژوهش نشان داد که با وجود دشواری‌هایی که رویکرد ریکیسی در ایجاد سؤالاتی که بر اساس مدل سه پارامتری مدرج می‌شود، دارد، این رویکرد از طریق سه روش R، MRP، MTI می‌تواند سؤالات بهینه‌ای که با مدل سه پارامتری مدرج شود را ایجاد کند. بنابراین، تعمیم روش P-optimal یا R-optimal ، به مدل سه پارامتری امکان پذیر است.
سؤال چهارم: ویژگی‌های مطلوب خزانه‌های سؤال بهینه‌ برای CAT با استفاده از روش برنامه‌نویسی اعداد صحیح WDM چه هستند؟
پاسخ سؤال چهارم: نتایج این تحقیق نشان داد که تلفیق رویکرد برنامه‌نویسی WDM به همراه رویکرد اکتشافی ریکیسی، نتایج مطلوبی ایجاد می‌کند. رویکرد WDM با کمّی سازی ویژگی‌های محتوایی به همراه ویژگی‌های روان‌سنجی سؤالات، توانست میزان تخطی تست‌ها را از قیود محتوایی کاهش دهد. روش WDM به صراحت ویژگی‎های آماری و غیر آماری سؤال را با تعادل مطلوبی بین ویژگی‌های اندازه‌گیری و ساختاری در نظر گرفت. در این پژوهش، این ویژگی‌ها به‌وسیله‌ی وزن‌هایی که توسط طراحان اولیه‌ی تست انتخاب شد، در مدل وارد شد. این روش برخلاف روش تست سایه، ویژگی‌های محتوایی را به عنوان اهداف به جای قیود فرمول‌بندی کرد. انحراف از اهداف محتوایی وزن داده شد و در تابع هدف به همراه فاصله‌ی آگاهی سؤال از مقدار هدف قرار گرفت. از این طریق توانستیم مدل‌های غیرقابل حلّ را قابل اجرا کنیم و تست‌هایی با مقدار تخطی کمتری ایجاد کنیم. این نتایج هم راستا با تحقیقات بروک، کندریک و مروس، 1998؛ استوکینگ، سوانسون و پیرمن ، 1993 می‌باشد.

جهت دانلود فایل کمکی انجام پایان نامه دکتری سنجش از راه دور کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با نحوه انجام پایان نامه دکتری سنجش از راه دور با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۱/۰۵/۰۵
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت استراتژیک سعی [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۷
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه پزشکی

آموزش انجام پایان نامه پزشکی

در راستای آموزش انجام پایان نامه پزشکی نمونه بحث و نتیجه گیری پایان نامه دند [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۶
|
سینا
آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

در راستای آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان در این بخش [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۵
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
گزیده ای از جدیدترین خبرها

گزیده ای از جدیدترین خبرها | کنکور 1402

در ادامه توجه شما را به گزیده ای از جدیدترین خبرهای علمی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۴
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور | اطلاعیه سازمان سنجش

در ادامه نظر شما را به جدیدترین آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۹
|
ابن سینا
آخرین اخبار

آخرین اخبار | زمان آزمون کنکور ارشد و دکتری سال 1402

در ادامه با آخرین اخبار علمی پژوهشی کشور همراه شما هستیم. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۴
|
ابن سینا
اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

در ادامه نظر شما را به اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور جلب می کنیم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۱
|
ابن سینا
اخرین اخبار پژوهشی کشور

اخرین اخبار پژوهشی کشور

در ادامه نظر شما را به اخرین [...]

۱۴۰۱/۰۵/۰۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب