انجام پایان نامه و رساله چیست و چگونه است؟ | نکات کلیدی

انجام پایان نامه و رساله چیست و چگونه است؟

در ارتباط با اینکه انجام پایان نامه و رساله چیست و چگونه است؟ پیشتر توضیح مفصلی داده ایم که می توانید با مراجعه به مقاله مربوطه مطالعه نمایید. در این بخش سعی داریم تا نکاتی کلیدی و کاربردی  در ارتباط با نحوه انجام پایان نامه و رساله  ارائه دهیم تا دانشجویان با چگونگی انجام رساله آشنا شوند.

در کل پایان نامه و رساله آخرین مرحله از دوران تحصیل دانشجو می باشد که باید ضمن تهیه آن در فرمت مناسب بتواند در انتها از کار خود دفاع نماید. تعداد واحد های پایان نامه در مقطع ارشد 6 و در مقطع دکتری 6 الی 12 می باشد.

دانشجویان جهت شروع کار خود در وحله اول باید استاد راهنما و مشاور انتخاب نمایند. سپس با مشورت اساتید خود اقدام به طرح موضوع و تایید آن در دانشگاه کنند. یک موضوع خوب را می توان با مطالعه مقالات معتبر و جدید استخراج نمود. نکته مهم در انتخاب موضوع نوآوری آن می باشد. چراکه بدونه نوآوری در موضوع امکان نگارش یک کار تمیز که قابلیت تبدیل شدن به مقاله را داشته باشد وجود ندارد.
پس از انتخاب موضوع پروپوزال خود را نگارش نمایید. پروپوزال فرمی می باشد که دانشجو به طور مختصر از موضوع خود دفاع کرده و دلایل انتخاب آن را بیان می نماید. هر دانشگاهی فرمت پروپوزال مخصوص به خود را دارد که دانشجویان باید آن را از وبسایت دانشگاه خود دانلود کرده و اقدام به پر کردن بخش های مختلف آن نمایند. نکته مهم در نگارش پروپوزال این است که در تهیه آن زیاد سخت نگیرید چن در ادامه نگارش رساله ممکن است شما بخواهید متغیر ها و روش های ذکر شده در پروپوزال را تغییر دهید که این اتفاق در 90 درصد موارد می افتد.

پس از آنکه نگارش پروپوزال به اتمام رسید دانشجو جهت تصویب آن در دانشگاه پروپوزال تکمیل شده را به گروه ارائه می دهد.گروه با بررسی پروپوزال اقدام به تصویب آن می نماید که این پروسه در اکثر موارد زمان بر می باشد. مدت زمان تصویب پروپوزال برای مقطع ارشد 3 ماه و برای مقطع دکتری در بعضی موارد تا یک سال هم زمان می برد.

فرض کنید پروپوزال شما تصویب شده است. گام بعد در انجام پایان نامه و رساله چیست و چگونه است؟ مرحله بعد نگارش فصول می باشد. جهت نگارش فصول پایان نامه می توانید با مطالعه نمونه کار به راحتی این کار را انجام دهید. وبسایت آکادمی ابن سینا با ارائه هزاران نمونه پایان نامه دفاع شده مرجع خوبی برای یافتن فایل کمکی می باشد. جهت دانلود نمونه پایان نامه به بخش مقالات وبسایت مراجعه نمایید. فقط ذکر یک نکته ضروری است که از کپی کردن مطالب پایان نامه بپرهیزید چراکه در انتهای کار شما باید فایل پایان نامه را در سامانه همانندجویی آپلود کنید و میزان همانندی پایان نامه شما باید کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط دانشگاه که دراکثر دانشگاه ها  30 درصد است، باشد.

پس از اتمام نگارش فصول پایان نامه و رساله شما می توانید با اجازه استاد راهنما از کار خود دفاع نمایید. البته لازم به ذکر است که دفاع از پایان نامه پیش شرط هایی دارد که باید آن ها را رعایت نمایید. به عنوان مثال دانشجویان دکتری باید پیش از دفاع از رساله خود اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه نموده و در مجلات معتبر چاپ نمیاند.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در ارتباط با انجام پایان نامه و رساله چیست و چگونه است؟ با ما در ارتباط باشید.
 

۱۴۰۱/۰۵/۰۸
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

آموزش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت استراتژیک سعی [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۷
|
سینا
آموزش انجام پایان نامه پزشکی

آموزش انجام پایان نامه پزشکی

در راستای آموزش انجام پایان نامه پزشکی نمونه بحث و نتیجه گیری پایان نامه دند [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۶
|
سینا
آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان

در راستای آموزش انجام پايان نامه‌ي ارشد فرهنگ و زبان باستان در این بخش [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۵
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
گزیده ای از جدیدترین خبرها

گزیده ای از جدیدترین خبرها | کنکور 1402

در ادامه توجه شما را به گزیده ای از جدیدترین خبرهای علمی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۲۴
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور | اطلاعیه سازمان سنجش

در ادامه نظر شما را به جدیدترین آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۹
|
ابن سینا
آخرین اخبار

آخرین اخبار | زمان آزمون کنکور ارشد و دکتری سال 1402

در ادامه با آخرین اخبار علمی پژوهشی کشور همراه شما هستیم. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۴
|
ابن سینا
اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور

در ادامه نظر شما را به اخبار جدید از دنیای علم و آموزش کشور جلب می کنیم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۵/۱۱
|
ابن سینا
اخرین اخبار پژوهشی کشور

اخرین اخبار پژوهشی کشور

در ادامه نظر شما را به اخرین [...]

۱۴۰۱/۰۵/۰۹
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب