انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی - آکادمی ابن سینا

تحلیل داده‌های حاصل از انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی حاضر

هر موسسه و سازمانی برای جلب رضایت مراجعان و مصرف‌کنندگان خدمات خود، یک سری قواعد و اصول را باید درنظر بگیرد و به کمیت و کیفیت خدمات ارائه شده، اهمیت بدهد. «جوران» و «دمینگ» در پژوهش‌های خود، اهمیت کیفیت را مورد توجه قرار دادند و تأمین، حفظ و ارتقای کیفیت را به عنوان ضرورت حتمی موفقیت در ارائه یک خدمت مطرح نمودند. به نظر آنها تأمین نیازها و انتظارات مراجعان و مصرف‌کنندگان خدمات، اصل مسلم دستیابی به موفقیت محسوب می‌شود و کیفیت دقیقاً همان است که دریافت‌کنندة خدمات تعیین می‌کند.
موسسات و مراکز شبانه روزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها مراجعان و مصرف‌کنندگان خاص خود را دارند. تمام فرزندانی که بی‌سرپرست یا فاقد سرپرست موثر می‌باشند و به نوعی مجبور به ماندن و زندگی کردن در این مراکز هستند، جزو مصرف‌کنندگان خدمات ارائه شده، و مسئولان این مراکز و موسسات باید در جهت جلب رضایت آنها از هیچ کوششی دریغ نورزند، آنها باید با بررسی کیفیت زندگی این کودکان در جهت ارتقاء و بهبود آن به منظور جلب رضایت بیشتر که هدف اصلی و نهایی است، اقدام نمایند.
در انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی حاضر نیز سعی شده است تا با استفاده از «رویکرد مراجع مداری» مطرح شده از جانب جوران و دمینگ به طور مستقیم با دختران ساکن در مرکز قرنطینه ارتباط برقرار شود و در رابطه با موضوع انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی حاضر از نظرات آنها به عنوان مصرف‌کنندگان اصلی خدمات استفاده گردد. در واقع هدف اصلی از انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی حاضر «بررسی کیفیت زندگی دختران ساکن در مرکز قرنطینه بهزیستی از طریق مشارکت مستقیم خود آنها و استفاده از نظرات و پیشنهادات مصاحبه‌شوندگان است.»
طی صحبت‌هایی که با 31 نفر از دختران 18- 15 سالة ساکن در مرکز صورت گرفت، نتایجی درراستای اهداف و سوالات مطرح شده توسط پژوهشگر بدست آمده که در این فصل مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. یکی از عوامل اثرگذار بر رضایت دختران ساکن در مرکز قرنطینه که هر 30 نفر مورد مصاحبه به آن اشاره کردند و خواستار اقداماتی جدی در این زمینه بودند تا از زندگی در مرکز کمتر احساس نارضایتی کنند نحوة برخوردها و رفتارها و در واقع بعد انسانی ارتباطات میان فردی است. در مورد ارتباط می‌توان سطوح مختلف را درنظر گرفت :
ارتباط فرزندان با یکدیگر، ارتباط کارکنان با یکدیگر، ارتباط فرزندان و کارکنان مرکز که مهمترین سطح ارتباط است و ارتباط فرزندان با خارج از مرکز قرنطینه.
مورد قابل ذکر دیگر، نحوة برخورد و عملکرد مسئولین و مربیان مرکز است. شرکت‌کنندگان در مصاحبه معتقد بودند که مسئولین و به خصوص مربیان که به طور شبانه روزی باآنها هستند و در ارتباط مستقیم با فرزندان هستند، بنا بر این بایدشناخت بیشتر و کاملتری از ویژگی‌های سنی و شخصیتی نوجوانان داشته باشند تا این شناخت منجر به ارتباطی متعادل و سالم بین فرزندان و کارکنان مرکز شود. از آن جایی که این کودکان در این دوره سنی حساس که ویژگی‌های خاص و ویژه‌ای را دارد و همچنین برخوردها و رفتارهای مناسب خود را می‌طلبد، بنا به هر دلیلی از کانون گرم خانواده محروم شده و وارد سیستم تازه‌ای از ارتباطات گشته‌اند استفاده از نیرویی کارآمد و متخصص که به شیوه رفتار و برخورد با کودکان و نوجوانان آشنا باشد، از اهم امور خواهد بود. 
بنابراین در صورتی که درک و تعریف درستی از تعلیم و تربیت برای مربیان وجود داشته باشد کودکان را با توجه به عوامل حاکم بر رشد انسان یعنی فطرت، وراثت و محیط آموزش مورد آموزش و پرورش قرار می‌دهند.
مهمترین و مقدماتی‌ترین اقدام در فرآیند تعلیم و تربیت کودک و نوجوان، برقراری رابطة درست می‌باشد. رابطه انسانی موفق رابطه‌ای است که بین طرفین ایجاد تفاهم نماید و مبنایی برای شکل‌گیری تغییرات مطلوب در افراد گردد. منظور از ارتباط این است که سرپرستان احساسات، انتظارها و نگرش‌های خود را نسبت به فرزندان بیان کنند و به طور متقابل انتظارها و احساسات و نیازهای فرزندان را درک کرده و مورد توجه قرار دهند، چرا که لازمة کار با کودک و نوجوان دانا بودن به احوال کودک و نوجوان است. اگر ارتباط مربیان و مسئولین با کودک و نوجوانان ساکن در مرکز توأم با احترام باشد، در نتیجه آن‌ها نسبت به خود احساس ارزشمندی می‌کنند. این احترام می‌توانند در قالب کاربرد کلمات و عبارات محترمانه و به دور از خطاب کردن کودک همراه با تحقیر و ناسزا باشد. همان طور که شرکت‌کنندگان در مصاحبه بیان کردند آن‌ها خواستار ارتباطی هستند که در آن به شخصیت آن ها توجه شود و مورد احترام قرار بگیرند. نوجوان در مرحلة شکل‌گیری هویت وشخصیت است او نیاز دارد مورد پذیرش و قبول دیگران واقع شود، او برای ابراز وجود خودش به میدان نیاز دارد، نیاز دارد که مورد توجه و محبت قرار بگیرد، همان طور که در ادبیات موضوع ذکر شد بزرگترها خوشبختی و امنیت را در گرو تأمین مسائل مادی تعریف می‌کنند تا جایی که نیازهای روانی و هیجانی ازدیاد می‌رود. نوجوانان بیش از آنچه به غذا و لباس نیازمند باشند، محتاج دوست داشته شدن و مورد احترام واقع شد هستند و این که احساسات آنها به جای آن سرکوب شود، فهمیده و درک می‌شود. زندگی گروهی خود به خود فرد را جامعه پذیر می‌کند و رفتار معلمان، مربیان و سایرین بی آن که خود آنها متوجه باشند سرمشق و الگوی رفتار فرزندان قرار می‌گیرند.

جهت دانلود فایل کامل کلیک کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره در زمینه آموزش نحوه انجام پایان نامه مددکاری اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

۱۴۰۱/۱۱/۰۳
|
سینا
آموزش ن
مقالات مرتبط
مراحل انجام پایان نامه دانشگاه : آزاد، پیام نور، دولتی

مراحل انجام پایان نامه دانشگاه : آزاد، پیام نور، دولتی

در این بخش سعی داریم مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را شرح دهیم. لا [...]

۱۴۰۱/۱۱/۱۷
|
سینا
مشاوره انجام رساله دکتری - ساختار رساله دکتری

مشاوره انجام رساله دکتری - ساختار رساله دکتری

در این مقاله سعی داریم تا ساختار رساله دکتری را به طور کامل تشریح نماییم. دانستن [...]

۱۴۰۱/۱۱/۱۵
|
سینا
آموزش نحوه انجام پایان نامه الکترونیک

آموزش نحوه انجام پایان نامه الکترونیک

در این بخش از آموزش انجام پایان نامه الکترونیک سعی داریم با ارائه نمونه فصل [...]

۱۴۰۱/۱۱/۱۳
|
سینا
تیتیر های داغ
بیشتر
اخبار علمی - پژوهشی - آکادمی بان سینا

اخبار علمی - پژوهشی | آخرین اخبار کنکور 92

در ادامه آخرین اخبار حوزه علمی کشور را خدمتتان ارائه می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۱۱/۱۶
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور - آکادمی ابن سینا

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور - آکادمی ابن سینا

در ادامه نظر شما را به آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۱۰/۰۹
|
ابن سینا
چند خبر کوتاه علمی - پژوهشی کشور

چند خبر کوتاه علمی - پژوهشی کشور

نظر شما را به چند خبر کوتاه علمی - پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما در ارتباط باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۹/۲۹
|
ابن سینا
گزیده ای از اخبار علمی و پژوهشی کشور

گزیده ای از اخبار علمی و پژوهشی کشور

در ادامه نظر شما را به گزیده ای از آخرین اخبار علمی و پژوهشی کشور جلب می نماییم. با ما در ارتباط باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۹/۲۱
|
ابن سینا
آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور

آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور

در ادامه نظر شما را به جدیدترین و آخرین آخرین اخبار علمی - پژوهشی کشور جلب می نملییم با ما همراه باشید. [...]

۱۴۰۱/۰۹/۱۱
|
ابن سینا
به ما بپیوندید
بیشتر
آموزش پایان نامه
تلفن: 02155365289
شماره موبایل: 09104742571
اهداف ابن سینا
آموزش پایان نامه
آموزش چاپ مقاله
آموزش اکسپت مقاله
چاپ کتاب